Platforma moodle

Rekrutacja

Higienistka stomatologiczna to kwalifikowany średni personel stomatologiczny profilu zabiegowego, profilaktyczno-oświatowego

oraz instruktorsko-administracyjnego.

Ukończenie tego kierunku daje większe kompetencje zawodowe w stosunku do asystentki stomatologicznej.

Po zdaniu państwowego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe higienistka stomatologiczna uzyskuje uprawnienia do:

·        wykonywania zabiegów higieniczno-profilaktycznych pod kierunkiem lekarza stomatologa takich jak: badanie jamy ustnej, wykonywanie zabiegów profilaktycznych i kosmetycznych uzębienia (usuwanie złogów nazębnych, lakowanie i lakierowanie zębów)

·        samodzielnego prowadzenia stomatologicznej oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia jamy ustnej

·        samodzielnej pracy promocyjno-oświatowej wśród rodziców i opiekunów dzieci przedszkolnych i szkolnych

·        udzielania instruktażu higieny jamy ustnej

Higienista może prowadzić także własną działalność gospodarczą, w ramach której ma prawo współpracować z wieloma gabinetami stomatologicznymi.

Absolwent może podjąć pracę w miejscach takich jak:

·        gabinety dentystyczne publicznych zakładów opieki zdrowotnej

·        prywatne gabinety stomatologiczne

·        poradnie i kliniki dentystyczne

·        gabinety profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej w przedszkolach i szkołach

Biuletyn Informacji Publicznej       Biuletyn Informacji Publicznej

Desing by EduSystem. | All Rights Reserved. | Copyright by Szkolamedyk.pl 2015.